Notice: Undefined index: extra_debug_mode in /home/midnight/domains/argital.pl/public_html/index.php on line 10
Argital - włoskie kosmetyki
 
 
 

News & Updates


Archiwum

 

 
glinka

    Gliny są głównym składnikiem powierzchni ziemi. Ich właściwości sprawiają, że są wyjątkowo plastycznym surowcem. 
Zielona glinka dostarcza życiodajnych sił i energii pochłoniętej od ciepłego słońca w czasie procesu suszenia. Unikalne właściwości glinki czynią ją idealną jako czynnik modelujący ciało i jako naturalny produkt spowalniający starzenie.

Zielona glinka Argitala. Wyjątkowa glinka.

    Glinka pochodzi z kopalni na dalekim południu Sycylii. Z obszaru czystego, nieskażonego, słonecznego i wietrznego przez większość roku. Zielona glinka Argitala jest wydobywana w miesiącach letnich, kiedy działanie słońca jest silniejsze i intensywniejsze, a produkcja trwa przez  cały rok. Dzięki tej ogromnej ilości wchłoniętego światła i ciepła słonecznego jest niezwykle bogata w siły witalne.

    Unikalne właściwości czynią glinkę czynnikiem modelującym ciało i sprawiają, że jest naturalnym produktem zapobiegającym starzeniu. Glinka, pochodzenia morskiego, jest bogata w sole mineralne i naturalne oligoelementy, które pomagają uczynić ją szczególnie aktywną. Jej wiek datuje się pomiędzy 6 a 16 milionów lat, co sytuuje ją w geologicznym czasie kiedy Ziemia była szczególnie pełna sił witalnych.  Korzystne właściwości glinki pozostały nienaruszone przez czas i powracają do naszego organizmu za każdym razem gdy używamy jej w paście do zębów, szamponie, maseczce upiększającej lub po prostu w postaci proszku rozpuszczonego w wodzie do relaksującej i regenerującej kąpieli. Glinka zawiera dwuwartościowe żelazo, które jest młodsze i bardziej efektywne. To żelazo nadaje zielonkawy kolor glince, w odróżnieniu od czerwonej gliny, która zawiera trójwartościowe żelazo.
    Po zmieszaniu z wodą, zielona glinka Argitala staje się pięknym, zielonym kremem, błyszczącym, miękkim, gładkim i sprężystym. Po zetknięciu kremu ze skórą odczuwamy bardzo przyjemne uczucie dobrego samopoczucia.

ANALIZA CHEMICZNA
Krzemionka (Si02) 44.44%
Tytan (Ti02) 0.78%
Aluminium (Al203) 13,67%
Żelazo (Fe203) 5,00%
Magnez (Mg0) 1,98%
Wapń (Ca0) 14.90%
Sód (Na20) 0.73%
Potas (K20) 2.18%
Popiół 21,94%
 
Glinka Argitala jest bogata w oligelementy.
 
ANALIZA MINERALNA
Głównymi składnikami mineralnymi obecnymi w glince Argital są: smektyty, illity, chloryt, kaolinit, dolomit, kalcyt, kwarc, skaleń.
Możliwość wymiany kationowej CEC: 41.6 mmol/100 gr. Wartość ta oznacza dobre własności osmotyczne.
Odczyn pH: 8,00 - słabo zasadowy.    
Copyright (c)2010 eVandor